• Konkursowe Filmy konkursowe (więcej...)
  • J.Stuhr Jerzy Stuhr gościem Festiwalu „Wisła” (więcej...)
  • galeria Zapraszamy do galerii zdjęć 7. festiwalu filmów polskich w Rosji, więcej...

BLOK FABULARNY


Gatunek: Krótkometrażowy
Rok: -, czas: 90 min.


DOM NA KOŃCU DROGI
Reżyseria:
Wojciech Kasperski
Scenariusz:
Wojciech Kasperski
Zdjęcia: Jacek Podgórski
Produkcja:
Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka,
Rok produkcji: 2013
Czas trwania: 25 min
Obsada:
Maja Ostaszewska, Robert Gonera, Magdalena Karel, Magdalena Kozłowska, Maciej Musiał, Julia Wróblewska
W samotnym domu pod lasem pojawia się w nocy nieznajoma kobieta. Mieszkająca tam rodzina przyjmuje ją do środka. Kobieta zauważa, że pod pozorami spokoju jej pojawienie się wywołało prawdziwą burzę w domownikach. Razem z nią odkrywamy, co kryje się pod zawiłymi rodzinnymi relacjami oraz jakie tajemnice kryje ostatni dom na wiejskiej drodze.


GRY
Reżyseria:
Maciej Marczewski
Scenariusz:
Maciej Marczewski
Zdjęcia: Radosław Ładczuk
Produkcja:
Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka,
Rok produkcji:
2013
Czas trwania: 27 min
Obsada:
Julia Kijowska, Marcin Bosak
Film oparty na tekście Ireneusza Iredyńskiego "Winda". Całość historii rozgrywa się w windzie, w której zostało zatrzaśniętych dwoje ludzi. Para rozpoczyna zaskakującą grę. Wymyślają swoje wspólne życie. Opowiadają wyimaginowaną historię od pierwszego romantycznego spotkania aż po dramatyczny koniec ich znajomości. Fikcyjna historia zaczyna przeplatać się z prawdziwymi przeżyciami. Zabawa przeistacza się w pełen ekstremalnych emocji dramat.


OJCZE MASZ  
Reżyseria: Kacper Lisowski
Scenariusz: Kacper Lisowski
Zdjęcia:
Maciej Lisiecki
Produkcja:
Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka,
Rok produkcji:
2014
Czas trwania: 33 min
Obsada: Arkadiusz Jakubik, Przemysław Strojkowski, Agnieszka Przepiórkowska, Łukasz Simlat, Marek Sarba   Bohaterem “Ojcze masz” jest Marcel, punkrockowy muzyk. Chociaż jest już po czterdziestce, nadal się nie ustatkował. Zgodnie z hasłem ‘no future’ żyje od koncertu do koncertu, od imprezy do imprezy. Któregoś wieczoru spotyka Basię, swoją dawną przyjaciółkę. Ona też ma być przygodą jednej nocy, ale ostatecznie kieruje życie Marcela na zupełnie nowe tory.


POGRZEBINY  
Reżyseria:
Wojciech Stupnicki
Scenariusz: Wojciech Stupnicki
Zdjęcia:
Paweł Chorzępa
Produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka,
Rok produkcji:
2014
Czas trwania: 22 min
Obsada:
Piotr Bułka, Dariusz Chojnacki, Michalina Sosna, Monika Radziwon, Dariusz Niebudek, Ryszard Zaorski „Pamiyntej, mosz starszego bracika” - ten zwrot motywacyjny Pyjter powtarza Młodemu kilka razy dziennie. Obaj są kelnerami w lokalu obsługującym imprezy okolicznościowe, ale ta szychta będzie inna. Pyjter zamierza znaleźć Młodemu dziewczynę, a jako że jest bardziej doświadczony, znajdzie mu najlepszą, bo sam wie najlepiej, co dla brata dobre. Pech chce, że to akurat stypa, więc trzeba złamać żałobny nastrój i wprowadzić atmosferę zabawy. Jeszcze dziś bojaźliwy Młody stanie się mężczyzną.2015-05-26, godz. 15:30, Kino Iluzjon,


Przejdź do spisu wszystkich filmów