Aktualności

"Najlepszy"


 

Tegoroczny Festiwal „Wisła” odbędzie się w Rosji, Azerbejdżanie, Tadżykistanie, Uzbekistanie, Kazachstanie, Serbii i Chorwacji. Główna moskiewska edycja festiwalu odbędzie się już po raz jedenasty w dniach 17 – 24 maja w kinach „Pięć gwiazd na Pawieleckiej”, „Iluzjon”, a także w nowej sali kinowej Galerii Trietiakowskiej.

 

W sekcji konkursowej pokażemy m.in. biograficzny film Łukasza Palkowskiego „Najlepszy” z rewelacyjną, główną rolą Jakuba Gierszała. Znany już Wam z filmu „Bogowie”, który w 2015 r. zdobył Wiślaną Nagrodę Publiczności, Łukasz Palkowski zdecydował się ponownie sięgnąć po życiorys nieprzeciętnej osobowości. Tym razem twórca pochylił się nad biografią człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największej porażki.

 

Tytułowy „Najlepszy” to wybitny sportowiec, który zachwycił świat, a w Polsce do dziś pozostał praktycznie nieznany. Fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niewiarygodnych wręcz sukcesów, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci, ustanawiając rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata. Rekord ten Górski, o czym sam mówi, zawdzięcza dwóm kobietom. Jedną stracił, druga stała się inspiracją w walce o swoje życie.


 

powrót