Aktualności

„Serce miłości”


Kolejnym tytułem konkursowym 11. Wisły będzie  Łukasza Rondudy.


Historia związku artystów – Zuzanny Bartoszek i Wojtka Bąkowskiego - w którym sztuka i miłość bez przerwy się przenikają. Ona – poetka przed debiutem; On – uznany artysta wizualny i muzyk. Wypełniona muzyką opowieść o relacji miłosnej opartej na dominacji i podległości, w której bohaterowie nie mogą odnaleźć równowagi. Sztuka jest dla nich sposobem na życie, ale też ucieczką przed rzeczywistością. W ich bezkompromisowej autokreacji pojawiają się silne emocje – jedyny element, nad którym nie mają kontroli.

 

Dwójka bohaterów, których podglądamy, tworzy egzotyczną artystyczną subkulturę skupioną na celebracji prostych egzystencjalnych zdarzeń, spostrzeżeń, banalnej kapitalistycznej rzeczywistości.

 

Bartoszek i Bąkowski to dwie silne osobowości, które wykreowały swój dopracowany w każdym szczególe estetyczny wszechświat. Każdy element otaczającego świata, a przede wszystkim ich własna relacja, są przez nich artystycznie przetwarzane. Jest to źródłem ich siły, lecz także niszczących konfliktów.

 

O FILMIE


 

powrót