Aktualności

„Pomiędzy słowami”


W Konkursie Filmów Fabularnych w Moskwie pokażemy Wam najnowszy film Urszuli Antoniak „Pomiędzy słowami”, poruszający problem emigracji i poszukiwania tożsamości narodowej.

 

„Pomiędzy słowami” to bardzo osobisty film, sama reżyserka od lat zamieszkuje na obczyźnie. Główny bohater, w rewelacyjnej kreacji aktorskiej Jakuba Gierszała, to Polak zamieszkujący w Berlinie. Mimo, wydawałoby się, pełnej asymilacji, perspektywa bycia imigrantem wciąż rzutuje na życie Michaela. Przeszłość daje o sobie jeszcze wyraźniej znać, gdy do chłopaka przyjeżdża w odwiedziny ojciec (w jego roli charyzmatyczny Andrzej Chyra). Subtelnie oddziaływująca na zmysły muzyka, czarno-białe zdjęcia i znakomita gra aktorska sprawiają, że widz odbywa wraz z bohaterami sentymentalną wędrówkę, której rytm wyznacza wszystko to, co dzieje się pomiędzy słowami - gesty, mimika, spojrzenia, dotyk.

 

Po projekcji będziecie mieli okazję do rozmowy z odtwórcą głównej roli, Jakubem Gierszałem. Jeden z najbardziej utalentowanych polskich aktorów młodego pokolenia przedstawi ponadto dwa filmy ze swoim udziałem: „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego oraz „Pokot” Agnieszki Holland.

 

O filmie


 

powrót