Filmy festiwalowe

INTERIOR

Gatunek: dramat obyczajowy
Reżyseria: Marek Lechki
Scenariusz: Marek Lechki
Zdjęcia: Paweł Flis
Muzyka: Jan Sanejko
Montaż: Andrzej Dąbrowski
Scenografia: Joanna Hrisulidu
Producenci: Anna Kępińska, Maciej Kubicki
Produkcja: Telemark
Rok: 2019
Czas: 92 min

Obsada: Magdalena Popławska, Piotr Żurawski, Tomasz Sapryk, Lech Mackiewicz, Marcin Piętowski, Grzegorz Mielczarek, Maciej Winkler, Mariusz Bąkowski, Mateusz Grys, Julia Magott Nagrody:
2019 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Nagroda za dźwięk (Jarosław Czernichowski, Marcin Jachyra, Oliwier Synkowski, Marcin Lenarczyk)
2019 Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego: Nominacja (Piotr Żurawski)

„Interior” to kolejne dzieło twórcy kultowego i wielokrotnie nagradzanego „Erratum”, Marka Lechkiego. Magda i Maciek - dwoje trzydziestopięciolatków,  szukających swojego miejsca na świecie. Ona - spełniająca się zawodowo i pewna siebie kobieta. On - literacki przykład ofiary kapitalizmu, uciekinier, który wywraca swoje życie do góry nogami. Choć, zdawałoby się, całkowicie różni od siebie, łączy ich jedna rzecz - miejsce, w którym przyszło im żyć. I choć Polska długa i szeroka, pewnego dnia losy tej dwójki się krzyżują i sprawią, że nic już nie będzie dla nich takie samo. Czy Magda zdoła odmienić swoje życie i uratować rodzinę? Czy Maciek znajdzie dla siebie miejsce w świecie, który chce go zniszczyć? Film „Interior” to poruszająca historia dwojga ludzi, którzy poszukując szczęścia, burzą wszystko to, o co do tej pory walczyli.

SEANSE

2021-05-28, godz. 19.00, Moskino Kosmos,

ZWIASTUN


kadry z filmu
kadry z filmu
kadry z filmu
kadry z filmu

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


TELEFON

+48 22 523 41 18

PR Manager

Marlena Ochońska
marlena@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła