Jurorzy filmów
konkursowych

NINA ROMODANOWSKAJA

Redaktorka naczelna portalu ProfiCinema.ru

Posiada wykształcenie wyższe humanistyczne (absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Moskiewskim im. M. Łomonosowa) i ekonomiczne (WGIK im. S. A. Gierasimowa, specjalność producencka).

Profesor nadzwyczajny WGIK im. S. A. Gierasimowa. Od 2007 roku uczy marketingu na Wydziale Dystrybucji i Marketingu oraz na Wyższych Kursach Filmu i Telewizji WGIK.

Wykłada na Uniwersytecie Pittsburskim w USA. Prowadzi kursy mistrzowskie na różnych profesjonalnych konferencjach.

Kontynuuje pracę naukową z zakresu marketingu kinowego (jest to temat jej pracy dyplomowej w WGIK im. S. A. Gierasimowa na Wydziale Produkcji i Ekonomii).

Korzystając z bogatego doświadczenia menedżerskiego, buduje politykę redakcji w taki sposób, aby publikacja, obok wysokiej jakości profesjonalnych materiałów, oferowała również szeroki wachlarz tematyczny i była interesująca dla dużego grona miłośników kina rosyjskiego.

Aktywnie uczestniczy w życiu publicznym, występuje jako prelegentka na konferencjach poświęconych rozwojowi kinematografii, relacjonuje wydarzenia poświęcone wspieraniu i promocji kina rosyjskiego, wielokrotnie zasiadała w jury najważniejszych rosyjskich i międzynarodowych festiwali filmowych.

Stała autorka miesięcznika „Indeks nastrojów przedsiębiorczości w branży filmowej”. Członkini Rady Ekspertów ds. Debiutantów Pitchingowych. Członkini Gildii Filmoznawców i Krytyków Filmowych Rosji oraz Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych i Dziennikarzy Filmowych (FIPRESCI).

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


TELEFON

+48 22 523 41 18

PR Manager

Marlena Ochońska
marlena@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła