2. Festiwal Filmów Polskich „Wisła” w Serbii
5 października w „The GRAD European Centre for Culture” w Belgradzie odbędzie się uroczyste otwarcie Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Serbii. Projekcje w Belgradzie potrwają aż do 28 października. Polskie filmy zaprezentujemy również mieszkańcom Niszu w dniach 29 października – 2 listopada w Centrum Kultury w Niszu.

W Belgradzie pokażemy dwa obrazy Łukasza Palkowskiego – „Bogowie” i „Najlepszy”, ponadto „Sztukę kochania” Marii Sadowskiej, „Planetę singli” Mitji Okorna, „Podatek od miłości” Bartłomieja Ignaciuka, dokument „Najbrzydszy samochód świata” w reżyserii Grzegorza Szczapaniaka oraz film krótkometrażowy Romana Przylipiaka „Jerry”.

W ramach Festiwalu mieszkańców Belgradu zaprosimy także na wieczór z polską kuchnią i muzyką, podczas którego odbędą oni niezapomnianą kulinarną podróż po różnych zakątkach Polski w akompaniamencie muzyki DJ Bagheera. Zaserwujemy najlepsze polskie pierogi w kilku odsłonach, tradycyjny bigos, a na deser ciasta, które zadowolą nawet najbardziej wymagających smakoszy!

Wstęp na uroczyste otwarcie festiwalu oraz wszystkie seanse jest bezpłatny!

Program oraz opisy wszystkich filmów znajdziecie tu: www.festiwalwisla.pl/serbia/2018/program
Kulturni centar GRAD
Braće Krsmanović 4
Beograd, Srbija
www.gradbeograd.eu