Aktualności

1. Festiwal Filmów Polskich „Wisła” w Armenii

Na tegorocznej „Wiśle” widzowie będą mogli zapoznać się z najnowszymi polskimi filmami z ostatnich 2 lat, m.in. z filmem „Córka trenera” - w swoim najnowszym filmie Łukasz Grzegorzek łączy elementy kina drogi z opowieścią inicjacyjną o wchodzeniu w dorosłość i szukaniu własnej tożsamości. Utrzymana w duchu sundance`owego kina niezależnego historia ojca-trenera i córki-zawodniczki ukazuje drogę mierzoną w setkach kilometrów od jednego prowincjonalnego turnieju do drugiego. Nie będzie to jednak droga na sportowy szczyt, ale droga do dojrzałości i niezależności.

Na kinowych ekranach zagości również jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat, czyli „Supernova” Bartosza Kruhlika. Film opowiada iluzorycznie oczywistą historię: na drodze przy pobliskiej wsi dochodzi do tragicznego wypadku.
Ofiarami są matka i dwójka dzieci, a winowajcą znany polityk. Dramat policyjny miesza się tu z naturalizmem społecznym i akcją tak nabrzmiałą od napięcia, że jeden fałszywy ruch może doprowadzić do eksplozji.
W programie znajdą się także pełnometrażowy film „Żelazny most” – dramatyczna opowieść o trójce bohaterów uwikłanych w miłosną relację, a również blok krótkometrażowych filmów Studia Munka.

Serdecznie Państwa zapraszamy!
Wstęp wolny.

wisła

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl

PROJECT MANAGER

Anastazja Moshkovska
festiwal@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

BIURO

+48 22 523 41 18