Aktualności

Ceremonia wręczenia nagród 12. Festiwalu „Wisła”

Dziś, 30 maja, o godz. 18:00 w kinie „Pięć gwiazd na Pawieleckiej” odbędzie się ceremonia wręczenia nagród 12. Festiwalu Filmów PolskichWisław Moskwie.

Zdobywcę Grand Prix Konkursu Filmów Fabularnych wybierze Jury w składzie: Przewodnicząca, znakomita rosyjska reżyserka Natalia Mieszczaninowa, uznana krytyczka filmowa, dziennikarka Olga Galickaja oraz utalentowany rosyjski aktor młodego pokolenia, Stiepan Diewonin.

Po ogłoszeniu werdyktu widzów zaprosimy na pokaz filmu „Zabawa zabawa” oraz spotkanie z reżyserką Kingą Dębską i aktorką Marią Dębską.

W swoim najnowszym filmie Kinga Dębska postanowiła zmierzyć się z problemem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci, poglądów, statusu społecznego czy materialnego. „Zabawa zabawa” to trzy przeplatające się historie uzależnionych kobiet, opowiedziane w charakterystycznym stylu Dębskiej, która – jak mało kto – potrafi dotrzeć do serc widzów, tworząc „kino terapeutyzujące”. Pełne emocji, wzruszeń i pełnokrwistych bohaterów, poruszające i zabawne zarazem. Scenariusz filmu reżyserka napisała wspólnie z Miką Dunin, najsłynniejszą polską blogerką, piszącą o kobiecym piciu. Został on doskonale udokumentowany i uwiarygodniony rozmowami z wieloma kobietami, zmagającymi się z nałogiem.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z polskimi twórcami, goszczącymi na festiwalu w Moskwie:

http://www.festiwalwisla.pl/2019/video

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


TELEFON

+48 22 523 41 18

PR Manager

Natalia Walka
natalia@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła