Aktualności

FESTIWAL „WISŁA” W ALBANII!

Już na początku października polska kinematografia znalazła swoje miejsce na ekranach albańskiego kina. Odbyło się to w ramach festiwalu filmowego w stolicy kraju, Tiranie: DEA OPEN AIR.

Od 8 do 12 października 2023 roku Międzynarodowy Festiwal Filmowy DEA OPEN AIR rozpoczął swoją dziesiątą edycję.
Po pięciu udanych latach w Sarandzie, DEA przyjechała w tym roku po raz piąty do Tirany, aby podzielić się europejską wiedzą filmową i zawodową z publicznością, studentami i filmowcami stolicy! Wieczorny program głównego konkursu festiwalu, Program Filmów Fabularnych, był oferowany w kinie DEA OPEN AIR 1 - w amfiteatrze Uniwersytetu Artystycznego. Tam był zaprezentowany film festiwalu „Wisła” - "IO" Jerzego Skolimowskiego, niezwykłą opowieść o świecie widzianym oczami niezwykłego zwierzęcia. Ta podróż przez Europę ukaże ludzi, ich zalety i wady, pasje, problemy i marzenia.

Oficjalna Ceremonia Otwarcia, a także dziesiąty Wieczór Galowy Nagród Międzynarodowego Festiwalu Filmowego DEA OPEN AIR Tirana 2023 zostały zorganizowane w Kinie DEA OPEN AIR 1 - w Amfiteatrze Uniwersytetu Artystycznego.

W festiwalu wzięli udział profesjonaliści z branży filmowej, dyrektorzy kilku europejskich festiwali filmowych, ale także aktorzy, reżyserzy, producenci i dziennikarze, którzy tradycyjnie zapewniają aktywność i wielowymiarową komunikację, którą kino zawsze obiecuje i realizuje.

Celem Festiwalu „Wisła” jest przybliżanie polskiej kultury poza granicami naszego kraju, a za jej pośrednictwem także naszego krajobrazu czy społeczeństwa. Chcemy popularyzować wiedzę o dorobku polskiego kina i jego roli we współczesnej kulturze i robimy to w ponad czterdziestu miastach dwudziestu krajów, przez dziesięć miesięcy każdego roku. Dlatego dla nas jest ważnym być częścią takich dużych i dobrze znanych festiwali, jak DEA OPEN AIR.

wisła

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl

PR Manager

Izabela Gierczak
iza@ear.com.pl

ORGANIZATOR
Fundacja Nowa Przestrzeń
Warszawa
+48 22 523 41 18

INNE PAŃSTWA

www.festiwalwisla.pl