• Filmy Filmy Festiwalu Wisła (więcej...)
  • Organizatorzy Organizatorzy
Aktualności
24-04-2017
Za nami weekend z polskim kinem w Azerbejdżanie

Dotychczasowe projekcje zgromadziły liczną widownię w The Landmark Cinema. Relacje z uroczystego otwarcia Festiwalu możecie zobaczyć na poniższych linkach. Jeszcze do czwartku „Wisła” płynie w Baku, zapraszamy na filmy codziennie o godz. 19:00.

http://www.trend.az/life/culture/2745477.html
http://news.day.az/culture/889531.html
http://hakimiyyet.az/ru/archives/5744
https://yenicag.az/bakida-ikinci-polsa-film-festivali-visla-2017-kecrilir/
http://www.interpress.az/68927-bakda-ikinci-pola-film-festivalisla-2017-kerilir.html#.WP2u1k0i-bg
http://diaspor.az/bakida-ikinci-polsa-film-festivali-visla-2017-kecrilir/
https://incity.az/2017/04/23/dni-polskogo-kino/

21-04-2017
2. Festiwal Filmów Polskich „Wisła” w Azerbejdżanie

Już jutro – 22. kwietnia – startuje 2. „Wisła” w Baku. Pokazy w The Landmark Cinema potrwają do 27. kwietnia.
Festiwal rozpoczniemy w najbliższą sobotę o godz. 19:00 projekcją filmu Władysława Pasikowskiego „Jack Strong”. W kolejnych dniach widzowie w Azerbejdżanie zobaczą dramat „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, „Na granicy” Wojciecha Kasperskiego, „Układ zamknięty” Ryszarda Bugajskiego, „Hiszpankę” Łukasza Barczyka oraz kultową komedię Juliusza Machulskiego „Seksmisja”.
Relację z rozpoczęcia Festiwalu zda nam po weekendzie Dyrektor Małgorzata Skulska, która osobiście powita widzów w Baku. Mamy nadzieję, że „Wisła” powtórzy sukces frekwencyjny z ubiegłego roku!
Azerbejdżan jest przedsmakiem głównej edycji Festiwalu w Rosji, która zbliża się do nas wielkimi krokami. Moskiewska „Wisła” obchodzi w tym roku 10. jubileusz! Z tej okazji przygotowaliśmy dla publiczności tak wiele wydarzeń, że nie zdołamy tradycyjnie zamknąć się w tygodniu. Szykujcie się na 2 tygodnie z polską kulturą – filmy, książki, sztuki, wystawy, koncerty i godziny twórczych rozmów! Na moskiewskich ekranach zagramy aż w 4 kinach – „Pięć gwiazd na Pawieleckiej”, „Iluzjon”, „Oktiabr” i „Pionier”. Szczegóły niebawem na www.festiwalwisla.pl.

2-04-2017
Festiwal Filmów Polskich „Wisła”

Festiwal Filmów Polskich „Wisła” odbywa się od 10 lat w Rosji, dzięki czemu zajmuje ważną pozycję na mapie tamtejszych wydarzeń kulturalnych. Każdego roku staramy się rozszerzać granice projektu, prezentując polską kinematografię również w innych krajach.

W 2017 r. odbędzie się 5. „Wisła” w Tadżykistanie oraz 2. w Azerbejdżanie, gdzie filmy polskie cieszą się coraz większą popularnością. Festiwal wraca również po raz drugi do Uzbekistanu. W tym roku postanowiliśmy zawalczyć o widzów w Serbii i Gruzji, organizując tam pierwsze edycje „Wisły”. Jesteśmy przekonani, że wśród mieszkańców tych państw znajdziemy miłośników polskiej kultury i, śladem Rosji, wypracujemy stałe grono widzów festiwalowych.

Pod krytykę publiczności zostaną oddane najbardziej wartościowe filmy polskie, które w niczym nie odbiegają od produkcji zachodnich, obrazy laureatów nagród na festiwalach polskich oraz światowych. Festiwal Filmów Polskich „Wisła” będzie niepowtarzalną okazją, aby zapoznać się z filmami, które nie są dystrybuowane w tamtejszych kinach. „Wiśle” towarzyszyć będą wydarzenia okołofestiwalowe, które zaakcentują nie tylko polską kulturę filmową, ale także muzykę i sztukę.

Międzynarodowy projekt „Wisła” prezentuje przedstawicielom różnych kultur najwybitniejsze filmy polskie, które zarysowują bogaty krajobraz naszego kraju i nas samych. „Wisła” zbliża do siebie narody poprzez ekran kinowy, będący platformą porozumienia nie tylko w przestrzeni kulturalnej, ale i ogólnoludzkiej.