Aktualności

5. FESTIWAL FILMÓW POLSKICH „WISŁA” W GRUZJI!

Drodzy Widzowie,
Z radością ogłaszamy, że Festiwal Filmów Polskich „Wisła” po raz piąty dociera do Gruzji. To dla nas ogromna przyjemność móc ugościć fanów polskiego filmu w kinie Sakartvelo, w magicznym Kutaisi, w dniach od 29 września do 1 października.
Jesteśmy dumni z tego, co przygotowaliśmy w tegorocznym programie. To trzy dni pełne filmowej magii, emocji i fascynujących opowieści. Chcieliśmy przybliżyć Wam różnorodność kina, dlatego przygotowaliśmy naprawdę wyjątkową selekcję filmów. Pozwólcie, że przedstawimy Wam kilka z nich.
"Kobieta na dachu" Anny Jadowskiej to intrygujący dramat, który przeniesie gruzińską widownię do świata Miry, bohaterki, która dokonuje napadu na bank. Jej historia, pełna napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji, będzie Was fascynować od pierwszej do ostatniej chwili.
"Orzeł - Ostatni Patrol" Jacka Bławuta to znakomity dramat wojenny, który zabierze mieszkańców Kutaisi w podróż przez niespokojne wody Morza Północnego w roku 1940. Polski okręt podwodny ORP "Orzeł" staje w obliczu zagrożeń zarówno od nieprzyjaciela, jak i samego morza. To historia odwagi, determinacji i walki o przetrwanie.
"Brigitte Bardot cudowna" Lecha Majewskiego przeniesie Gruzinów w świat Polski Ludowej, gdzie losy głównego bohatera splatają się z tajemniczymi kartkami pocztowymi od zaginionego ojca i funkcjonariuszami Urzędu Bezpieczeństwa.
"Czarna Owca" Aleksandra Pietrzaka to komediodramat, który opowiada historię Magdy i Arkadiusza oraz ich syna Tomka i jego dziewczyny Asi, z pozoru zwyczajnej rodziny, ktorej życie skrywa wiele sekretów. To film o odwadze i odnajdywaniu szczęścia wbrew wszystkiemu.
"IO" Jerzego Skolimowskiego to niezwykły dramat, który zyskał uznanie na międzynarodowych festiwalach. Opowiada on historię osiołka o imieniu IO, który przechodzi przez wiele prób i spotyka różne postacie, ujawniając w ludziach zarówno dobro, jak i złe strony.

Wszystkie te produkcje przygotowaliśmy specjalnie dla gruzińskiej publiczności. Festiwal „Wisła” to nie tylko kino, to również okazja do spotkań, dyskusji i dzielenia się pasją do filmu z innymi miłośnikami. Kolejnymi krajami, które odwiedzimy będą m.in. Bośnia i Hercegowina oraz Macedonia Północna. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.festiwalwisla.pl oraz naszych profili na Facebooku (Polish Film Festival "Vistula"/ Festiwal "Wisła") i Instagramie (vistula_festival), gdzie znajdziecie najnowsze informacje o festiwalu.

wisła

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska
malgorzata@ear.com.pl

PROJECT MANAGER,
KOORDYNATOR TECHNICZNY

Yana Nechai
yana@nowaprzestrzen.com

PROJECT MANAGER,
PR MANAGER

Izabela Gierczak
iza@ear.com.pl

BIURO

+48 22 523 41 18