Aktualności

2. FESTIWAL FILMÓW POLSKICH „WISŁA” W RUMUNII!

Drodzy widzowie,

Mamy przyjemność ogłosić, że Festiwal „Wisła” wraca do Rumunii! Odbędzie się w ramach 15. Festiwalu Filmów Historycznych w malowniczym miasteczku Rasnov. Festiwal potrwa od 13 do 27 sierpnia 2023, a w jego ramach będziemy mieli okazję przenieść Was w czasie, umożliwiając odkrycie historii Polski i zanurzenie się w niej za pośrednictwem kina.

15 sierpnia o godzinie 21:00 po raz pierwszy zaprezentujemy film Krzysztofa Łukaszewicza "Orlęta. Grodno `39". W filmie nagrodzonym między innymi za najlepszą reżyserię, występują Feliks Matecki, Jowita Budnik, Filip Gurłacz, Bartłomiej Topa, Wit Czernecki, Almira Nawrot, Łukasz Lewandowski, Antoni Pawlicki i Leszek Lichota. „Orlęta” to poruszający dramat wojenny osadzony w burzliwych czasach II wojny światowej. Opowiada historię trójki dzieci z Grodna - Leosia, Tadka i Eweliny, których niewinność zostaje zburzona przez wydarzenia wojenne. Na Festiwalu „Wisła” będziecie mieli okazję prześledzić ich niezwykłą podróż przez zawirowania historii, obfitującą w bohaterstwo, poświęcenie i nadzieję.

24 sierpnia o godzinie 9:00, w Kinie Amza Pelea w Rasnovie, będziecie mieli okazję doświadczyć drugiego pokazu tego samego filmu. Przekonajcie się, jakie przesłanie i niezłomnego ducha niosą ze sobą „Orlęta”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników kina do odwiedzenia Festiwalu Filmów Polskich Wisła w Rumunii. To doskonała okazja do zanurzenia się w bogatej kulturze filmowej Polski i przeżycia niezapomnianych chwil w towarzystwie wyjątkowych produkcji. Po pokazach w Rasnovie ruszymy do Słowenii i Bułgarii, a do Rumunii wrócimy jeszcze jesienią.

Zapraszamy do obserwowania naszej strony internetowej www.festiwalwisla.pl, a także do śledzenia naszego profilu na FB (Polish Film Festival "Vistula"/ Festiwal "Wisła") oraz na Instagramie (vistula_festival), gdzie relacjonujemy na bieżąco wszystkie nasze wydarzenia. Do zobaczenia w kinach!

wisła

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska
malgorzata@ear.com.pl

PR MANAGER

PR Manager
iza@ear.com.pl

Koordynator techniczny

Yana Nechai
yana@nowaprzestrzen.com

BIURO

+48 22 523 41 18