Aktualności

2. Festiwal Filmów Polskich „Wisła” w Turcji

5 listopada br. Festiwal Filmów Polskich „Wisła” znów odwiedzi Turcję. Tym razem fani polskiego kina będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych pokazach w Ankarze (Büyülü Fener Sinemasi (Kızılay) Meşrutiyet Cad. Hatay Sk. No:18 Kizilay Ankara) 5 – 8 listopada.

Program Festiwalu „Wisła” składa się z najnowszych filmów polskich, które zdążyły już zdobyć serca nie tylko polskich, ale i zagranicznych widzów. Otrzymały one wiele nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych i przyciągnęły do polskich kin mnóstwo widzów. Przygotowaliśmy dla Państwa urozmaicony gatunkowo repertuar.

Festiwal otworzy film „Supernova” w reżyserii Bartosza Kruhlika – jeden z najbardziej interesujących debiutów ostatnich lat. Reżyser idealnie opanował język filmowy, a otoczenie się aktorami znanymi z teatru pomogło stworzyć ciasną, ale wcale nie uproszczoną scenerię. Idealny przykład na to, że minimalizm jest lepszy niż nerwowe machanie rękami i nachalna publicystyka.

W programie Festiwalu znajdą Państwo też filmy „Żelazny most” Moniki Jordan-Młodzianowskiej, „Podatek od miłości” Bartłomieja Ignaciuka, „Ostatnia góra” Dariusza Załuskiego, „Zgniłe uszy” Piotra Dylewskiego, a także blok filmów krótkometrażowych studentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Wejście na wszystkie pokazy w ramach festiwalu jest bezpłatne!

wisła

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl

Specjalista ds. projektów

Marlena Ochońska
marlena@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

BIURO

+48 22 523 41 18