BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH STUDENTÓW SZKOŁY FILMOWEJ IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO 16+

PŁACZMY
Dramat, reż, Tadeusz Kabicz, Polska, 2019, 24 min
Obsada: Jan Kwapisiewicz, Ewa Skibińska, Beata Bandurska, Pascal Fischer
Maciek, młody chłopak z prowincji, prowadzi własne śledztwo w sprawie zaginięcia swojej siostry. Pomimo silnej niechęci rodziny i przyjaciół, postanawia zgłosić się do kontrowersyjnego programu telewizyjnego, w którym atrakcyjna reporterka rozwiązuje problemy zwykłych ludzi. Wkrótce do popegeerowskiej wioski przyjeżdża ekipa telewizyjna ze sławną dziennikarką na czele.

CZARNY CHARAKTER
Komedia, reż. Kuba Gryżewski, Polska, 2019, 14 min
Obsada: Krzysztof Tyniec, Milena Staszuk, Idris Ceesay, Jacek Knap
Komedia o uprzedzeniach i rodzinnych niespodziankach. „Zgadnij, kto przyjdzie dzisiaj na obiad” we współczesnym, polskim wydaniu. Nie zawsze wybory dzieci przypadają do gustu rodzicom. Stefan poznaje Janka, nowego partnera swojej córki Marty. Nie potrafi ukryć swojego rozczarowania. Najpierw unika kontaktu, potem, nie zważając na nic, postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Zrobi wszystko, żeby odwieść dziewczynę od jej miłosnego wyboru.

NIGDY DOBRZE
Dramat, reż. Paweł Powolny, Polska, 2019, 18 min
Obsada: Anna Karczmarczyk, Karol Bernacki, Krzysztof Kowalewski, Nel Nowotniak
Marta i Michał są parą, której zaraz urodzi się dziecko. Nie chcą go wychowywać w mieszkaniu ze współlokatorami, a nie stać ich, by samodzielnie coś wynająć. Postanawiają odwiedzić Wiesława, dziadka Marty, który od śmierci swojej żony mieszka sam i zaproponować mu zamianę. Wiesław początkowo zgadza się na pomysł Marty i Michała, jednak po pewnym czasie wysuwa jeden warunek.

NAUKA LATANIA
Dramat, reż. Klaudia Kęska, Polska, 2019, 21 min
Obsada: Katarzyna Dąbrowska, Alina Szczegielniak, Dobromir Dymecki, Rafał Cieluch, Szymon Roszak, Mateusz Korsak, Maja Luksemburg
Sara to profesjonalna, odnosząca sukcesy stewardessa. Wszystko ma uporządkowane. Jedyne, co sprawia jej trudność to nawiązywanie relacji. Zamknięta w swoim rutynowym świecie musi się nagle otworzyć. Włamanie do mieszkania wytrąca ją z naturalnego rytmu i zmusza do szukania kontaktów z innymi ludźmi. Czy łatwo jej będzie znaleźć kogoś ad hoc?

KWIAT JEDNEJ NOCY
Dramat, reż. Natalia Szada, Polska, 2018, 12 min
Obsada: Malwina Laska, Krzysztof Ciemierz, Elżbieta Kamińska, Dawid Tas, Kuba Nawrot
Film opowiada przede wszystkim o pierwszym zauroczeniu głównej bohaterki, Łucji, utrudnianym przez zaborczą i surową matkę. Jest również historią o wartościach i barierach, które w małej społeczności są jedynym wyznacznikiem prawdy i działania.

SZEPTUCHA
Dramat, reż. Katarzyna Sikorska, Polska, 2019, 10 min
Obsada: Katarzyna Dudek, Mikołaj Dróżdż, Zuzanna Czerniejewska, Agnieszka Musiał, Alicja Musiał
W chacie szeptuchy (ludowej uzdrowicielki z okolic Podlasia) pojawia się jej kochanek… wraz z ciężarną żoną, która potrzebuje natychmiastowej pomocy. Jak zachowa się wiejska uzdrowicielka w zderzeniu z własnymi namiętnościami? Jakie konsekwencje w świecie nadprzyrodzonym spowoduje użyta przez nią magia? Historia opowiedziana obrazem bez dialogów, osadzona w nieokreślonym momencie w przeszłości.
wisła

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl

Specjalista ds. projektów

Marlena Ochońska
festiwal@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

BIURO

+48 22 523 41 18