• 9 wisła Galeria zdjęć 9. Festiwalu „Wisła” w Moskwie. - wiecej...
  • jury Jurorzy festiwalu - więcej...
Aktualności

„Bracia” Wojciecha Staronia


Dziś 90. urodziny obchodzi wybitny polski malarz Alfons Kułakowski. Z tej okazji życzymy artyście dużo zdrowia i wielu twórczych inspiracji! Wam natomiast chcielibyśmy zdradzić, że będziecie mieli niepowtarzalną okazję do spotkania z malarzem, zobaczenia wystawy jego prac „Okna do Boga” oraz obejrzenia filmu dokumentalnego „Bracia”, poświęconego Alfonsowi i Mieczysławowi Kułakowskim.

 

Po raz pierwszy do programu Festiwalu włączymy szeroką sekcję „Polska w dokumencie”. W bloku odnajdziemy właśnie rewelacyjny film dokumentalny Wojciecha Staronia „Bracia”, opowiadający niezwykłą historię braci Kułakowskich.

 

Naukowiec i malarz, pragmatyk i marzyciel. Dwa charaktery, dwie pasje. Alfons i Mieczysław Kułakowscy, jak czuli barbarzyńcy z Hrabala, są zawieszeni między Polską i Kazachstanem, ambicjami i rezygnacją, wspomnieniami i teraźniejszością. Ścierają się i kochają. Jaka siła pozwala im stawić czoło sowieckiemu reżimowi - który odbiera dzieciństwo, surowej Syberii - która odziera z wolności, a także żywiołowi ognia - który zabiera dorobek życia? To siła, która zarazem przyciąga i odpycha, nierozerwalna moc braterstwa.

 

ZOBACZ ZWIASTUN

powrót