• 9 wisła Galeria zdjęć 9. Festiwalu „Wisła” w Moskwie. - wiecej...
  • jury Jurorzy festiwalu - więcej...
Aktualności

Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego


Wczoraj wieczorem w warszawskim kinie Elektronik przyznano nagrody im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego aktora młodego pokolenia. Nagroda przyznawana jest aktorom w wieku do 35 roku życia „wyróżniającym się wybitną indywidualnością”.
Wśród nominowanych znaleźli się Julia Kijowska za rolę w filmie „Zjednoczone stany miłości”, Marta Nieradkiewicz za kreacje w „Kamperze” i „Zjednoczonych stanach miłości”, Dawid Ogrodnik za rolę w obrazie „Ostatnia rodzina”, Filip Pławiak za „Czerwonego Pająka” oraz Piotr Żurawski za swoją kreację aktorską w „Kamperze”.
Tegoroczną laureatką jednogłośnie została Marta Nieradkiewicz. Jury przewodniczył Jerzy Stuhr, a w składzie zasiedli również: redaktor naczelny miesięcznika „Kino” Andrzej Kołodyński, aktorka Magdalena Popławska oraz reżyserki Małgorzata Szumowska i Monika Strzępka.
Laureatce, jak również wszystkim nominowanym składamy serdeczne gratulacje, a widzów gorąco zapraszamy na 10. Festiwal „Wisła”, w programie którego znalazły się filmy „Ostatnie rodzina”, „Kamper” oraz „Czerwony pająk”. Już dziś możemy także zdradzić, że ostatni tytuł osobiście zaprezentuje moskiewskim widzom aktor Filip Pławiak!


 


powrót