• 9 wisła Galeria zdjęć 9. Festiwalu „Wisła” w Moskwie. - wiecej...
  • jury Jurorzy festiwalu - więcej...
Aktualności

2. Festiwal Filmów Polskich „Wisła” w Azerbejdżanie


Już jutro – 22. kwietnia – startuje 2. „Wisła” w Baku. Pokazy w The Landmark Cinema potrwają do 27. kwietnia.

Festiwal rozpoczniemy w najbliższą sobotę o godz. 19:00 projekcją filmu Władysława Pasikowskiego „Jack Strong”. W kolejnych dniach widzowie w Azerbejdżanie zobaczą dramat „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, „Na granicy” Wojciecha Kasperskiego, „Układ zamknięty” Ryszarda Bugajskiego, „Hiszpankę” Łukasza Barczyka oraz kultową komedię Juliusza Machulskiego „Seksmisja”.

Relację z rozpoczęcia Festiwalu zda nam po weekendzie Dyrektor Małgorzata Skulska, która osobiście powita widzów w Baku. Mamy nadzieję, że „Wisła” powtórzy sukces frekwencyjny z ubiegłego roku!

Azerbejdżan jest przedsmakiem głównej edycji Festiwalu w Rosji, która zbliża się do nas wielkimi krokami. Moskiewska „Wisła” obchodzi w tym roku 10. jubileusz! Z tej okazji przygotowaliśmy dla publiczności tak wiele wydarzeń, że nie zdołamy tradycyjnie zamknąć się w tygodniu. Szykujcie się na 2 tygodnie z polską kulturą – filmy, książki, sztuki, wystawy, koncerty i godziny twórczych rozmów! Na moskiewskich ekranach zagramy aż w 4 kinach – „Pięć gwiazd na Pawieleckiej”, „Iluzjon”, „Oktiabr” i „Pionier”. Szczegóły niebawem na www.festiwalwisla.pl.

 

powrót