Aktualności

„Teatr na ekranie” we współpracy z Instytutem Polskim w Moskwie

Jesteśmy na półmetku 12. Festiwalu Filmów Polskich "Wisła" w Moskwie. Dziś - 27 maja - w Nowym Prostranstwie Teatru Nacji zainaugurujemy blok "Teatr na ekranie", który stworzyliśmy we współpracy z Instytutem Polskim w Moskwie.

W sekcji zaprezentujemy jedne z najlepszych polskich spektakli telewizyjnych: "Dzień dobry, wszyscy umrzemy" Joanny Kaczmarek, "Pan Jowialski" w reżyserii Artura Żmijewskiego, "Okno na tamtą stronę" Artura Hofmana, "Cenę" Jerzego Zelnika, "Krzywy domek" Anny Wieczur – Bluszcz oraz "Spalenie Joanny" w reżyserii Agaty Baumgart.

Z rosyjską publicznością spotkają się reżysrka sztuki "Dzień dobry, wszyscy umrzemy", scenarzystka, autorka filmów dokumentalnych, współzałożycielka i członkini zarządu Stowarzyszenia Kobiet Joanna Kaczmarek, a także autorka tekstu "Spalenie Joanny", znakomita polska pisarka, dziennikarka i publicystka Magdalena Miecznicka.

"Nowe Prostranstwo" to interdyscyplinarny projekt Teatru Nacji, który łączy współczesnych artystów różnych kierunków do tworzenia nowego środowiska kulturowego poprzez poszukiwanie i badanie różnorodności form sztuki współczesnej.

Koncepcja "Nowego Prostranstwa" składa się z siedmiu bloków: kuratorstwo, literatura, taniec i performatywna sztuka, architektura, muzyka, sztuki wizualne, kino. W ramach każdego bloku bada się nie tylko konkretny rodzaj sztuki, ale i naturę jego współdziałania z teatralną tradycją.

Opisy wszystkich spektakli można znaleźć na: http://www.festiwalwisla.pl/2019/filmy-pl_s50

Wejście na spektakle jest bezpłatne, po wcześniejszej rejestracji na stronie: http://newspacemoscow.ru

 

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


TELEFON

+48 22 523 41 18

PR Manager

Natalia Walka
natalia@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła