Aktualności

W Twerze i Torżoku odbędzie się Festiwal Filmów Polskich „Wisła”

Od 21 do 28 czerwca w Centrum Rozrywki „Mir” w Twerze odbędzie się 5. Festiwal Filmów Polskich „Wisła”.

21 czerwca o godzinie 18.00 festiwal otworzymy dramatem Łukasza Grzegorzka „Córka trenera”. 22 czerwca zaprezentujemy publiczności dwa filmy: o 14.00 thriller „Wilkołak” Adriana Panka, a o 16.00 dramat historyczny „Kamerdyner” Filipa Bajona. 23 czerwca o 14.00 będzie można zobaczyć komedię „Juliusz” Aleksandra Pietrzaka.

25 czerwca w studiu projektowym „Holmaks” pokażemy film „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego, po którym zaprosimy widzów na wykład „Zimna wojna, która nie istniała” kulturologa Anastazji Kamienskiej. 26 czerwca zaprosimy widzów na pokaz filmu „Over the limit” Marty Prus oraz wykład znawcy filmowego Swietłany Jelanskiej „Dokumentalistyka: prawda czy wymysł?”. Na dane pokazy obowiązuje rejestracja na stronie www.therails.cc.

28 czerwca o 16.00 w Centrum Rozrywki „Mir” zaprosimy publiczność na obraz „Jak pies z kotem” w reżyserii Janusza Kondratiuka. Następnie, o 18.00, na etiudy studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

28 lipca w ramach specjalnego pokazu widzowie będą mogli zobaczyć w parku miejskim pod gołym niebem dokument „Wieś pływających krów” Katarzyny Trzaski.

W dniach 20-30 czerwca w Muzeum Fotografii „Iskra” będzie można obejrzeć również wystawę zdjęć Łukasza Bąka z planu filmowego „Zimnej wojny”.

Ponadto, 28 czerwca festiwal „Wisła” zagości także w Domu Kultury w Torżoku z pokazem filmu „Kamerdyner”. 29 czerwca zaprosimy widzów na maraton trzech filmów: „Klub włóczykijów”, „Juliusz” i „Córka trenera”.

Wstęp na wszystkie pokazy festiwalowe w Twerze i Torżoku jest bezpłatny!

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


TELEFON

+48 22 523 41 18

PR Manager

Natalia Walka
natalia@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła