Jurorzy filmów
konkursowych

Olga Galickaja

Znana dziennikarka, autorka wielu publikacji poświęconych kinu i telewizji. Członkini Stowarzyszenia Filmowców, członkini Gildii Krytyków i Filmoznawców Rosji, laureatka nagrody „Złoty Byk” i dyplomów Gildii. Tworzyła i prowadziła wiele popularnych programów w stacjach radiowych Echo Moskwy, Majak i Kultura.

Jej artykuły są publikowane w wielu periodykach, m.in. w „Rossijskoj Gazecie”, „Niezawisimoj Gazecie”, „MK”, „Niewskoje Wriemia”, czy na stronach internetowych Kulttrigger i KinoPriessa. Jest autorką scenariusza do filmu dokumentalnego pt. „Róże dla señory Raisy”, nagradzanego na międzynarodowych festiwalach filmowych w Płowdiwie i Honfleur.

Wielokrotnie uczestniczyła w pracach jury festiwali filmowych: Moskiewskiego Festiwalu Filmowego, Kazańskiego Festiwalu Filmów Muzułmańskich, Festiwalu ,,Kinoszok” (Anapa), Festiwalu ,,Duch Ognia” (Chanty-Mansyjsk). Brała również udział w obradach jury debiutów WGIK-u, jury Internetowego Festiwalu Filmowego „Rossijskoj Gazety” Double dw@ i innych.

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


TELEFON

+48 22 523 41 18

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła