Aktualności

3. FESTIWAL FILMÓW POLSKICH „WISŁA» W KIRGISTANIE

Na tegorocznej „Wiśle” widzowie będą mogli zapoznać się z najnowszymi polskimi filmami z ostatnich 2 lat, m.in. z filmem „Żelazny most” - pełnometrażowy debiut Moniki Jordan-Młodzianowskiej - to z kolei dramatyczna opowieść o trójce bohaterów uwikłanych w miłosną relację. Nurt komediowy reprezentować będzie "Podatek od miłości" w reżyserii Bartłomieja Ignaciuka.

Widzowie obejrzą również jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat, czyli „Supernova” Bartosza Kruhlika, film opowiada iluzorycznie oczywistą historię: na drodze przy pobliskiej wsi dochodzi do tragicznego wypadku. Ofiarami są matka i dwójka dzieci, a winowajcą znany polityk. Dramat policyjny miesza się tu z naturalizmem społecznym i akcją tak nabrzmiałą od napięcia, że jeden fałszywy ruch może doprowadzić do eksplozji.

Na „Wiśle” w Kirgistanie zaprezentujemy nominowany do Oscara, najlepszy polski film ostatniego roku - „Boże ciało” Jana Komasy. W programie tradycyjnie znajdą się także blok filmów krótkometrażowych studentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

wisła

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl

Projekt manager

Anastazja Moshkovska
festiwal@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

BIURO

+48 22 523 41 18